Martin Dúbravka má za sebou tohtosezónnu premiéru v anglickej najvyššej súťaži. Tréner Newcastlu United mu dal prednosť pred Karlom Darlowom v zápase 26. kola Premier League proti Wolverhamptonu Wanderers FC. Slovák však na internete schytal od fanúšikov spŕšku kritiky.

Duel medzi spomínanými mužstvami skončil remízou 1:1, keď v 73. minúte vyrovnal hlavičkou Rúben Neves. Viacerí priaznivci Newcastlu United si mysleli, že zakončenie futbalistu Wolverhamptonu Wanderers mohol slovenský reprezentant chytiť. A ono to tak možno aj vyzeralo, keďže si na loptu dokázal siahnuť, avšak nie dostatočne nato, aby ju vyrazil mimo priestor bránky.

Na svoju adresu si tak mohol Martin Dúbravka prečítať množstvo kritiky. Našiel sa však fanúšik, ktorý ostatných schladil, keď napísal: “Milujem fanúšikov, ktorí hneď nadávajú na Dúbravku. Pritom odkedy sem prišiel odviedol množstvo vynikajúcej práce. Áno, Darlow by to možno chytil, ale ešte minulý týždeň ste všetci písali, že pred prehrou proti Manchestru United nás mohol zachrániť Dúbravka. Len si spomeňte, koľkokrát nás už v minulosti Dúbravka zachránil,” uzemnil kritikov jeden z anglických fanúšikov.

Pridal sa k nemu aj ďalší, ktorý napísal, že Martin Dúbravka je stále najlepším hráčom Newcastlu United, avšak po zranení potrebuje čas, aby sa dostal do optimálnej pohody. A veru, s týmto komentárom sa dá naplno súhlasiť. Pre Martina to bol totiž len druhý súťažný zápas v sezóne a bolo by nerozumné myslieť si, že by bol hneď v 100% forme.

Zostrih zápasu: Newcastle – Wolves

 

Zdroj|Foto: Twitter | Video: YouTube/Wolves