To o čom sa v zákulisí šepkalo už takmer dva týždne, sa dnes stalo hotovou vecou. Pre Steva Bruca mal tisíci zápas na trénerskej stoličke horkú príchuť. Nie len, že doma podľahol Tottenhamu 2:3, ale bol to zároveň jeho posledný zápas na lavičke ,,Magpies“. Výpoveď dostal len trinásty deň po prevzatí klubu Saudsko-Arabským investorom.

Ten má s klubom veľkolepé plány a chce ho dostať z dna tabuľky a každoročného boja o udržanie sa medzi anglickou elitou, až na popredné priečky PL. Časom dokonca až na európske výslnie. Prvým krokom k týmto smelým plánom je výmena manažéra, ktorý v klube pôsobil od leta 2019 a za dve sezóny sa s nim dokázal umiestniť na 13. a 12. mieste. Dočasného vedenia tímu sa chopí Brucov doterajší asistent Graeme Jones.

O kandidátov nie je núdza. Najmä preto, že Premier League je považovaná za najlepšiu súťaž na svete a tým pádom je aj výzvou pre najlepších z najlepších. Newcastle United je taktiež jeden z tradičných anglických klubov, s rozmanitou históriou. No a v neposlednom rade sa v tomto klube budú točiť najväčšie peniaze – celosvetovo. Týmto pádom by nemal byť najmenší problém dotiahnuť špičkového manažéra. Poďme sa teda spoločne pozrieť na najhorúcejších ašpirantov na tento post.

Antonio Conte

Nielenže tento 52 ročný Talian nemá momentálne žiaden angažmán, ale je považovaný za trénerskú mašinu na úspechy. Nie nadarmo. Hovoria za neho trofeje, ktoré stihol za posledných pár rokov povyhrávať. Za zmienku stoja napríklad tri tituly s Juventusom, jeden s Interom Miláno či víťazstvo v PL s Chelsea v sezóne 2016/2017.

antonio conte

Rafael Benítez

Predchodca Steva Bruce viedol ,,Magpies“ cez tri roky (2016-2019) a okrem toho má bohaté skúsenosti s trénovaním popredných anglických klubov ako napr. Chelsea či Liverpool. Nehovoriac o tom, že v jeho trénerskom portfóliu sa blyštia aj veľkokluby ako Real Madrid a Inter Miláno. Cez leto sa však upísal Evertonu, takže dotiahnuť ho naspäť na St.James Park nebude jednoduché.

Lucien Favre

Švajčiar s bohatými skúsenosťami najmä z nemeckej Bundesligy, kde viedol okrem Dortmundu aj Borrusiu M´gladbach alebo Herthu Berlín. Skúsenosti má aj z francúzskeho Nice.

Paulo Fonseca

Mladý Portugalčan viedol posledné dva roky AS Rím a pred tým tri roky Shakhtar Doneck. Skúsenosti má taktiež z portuglaskej ligy, kde svoju manažérsku kariéru rozbiehal. S Portom ju v sezóne 2012/2013 dokonca aj vyhral.

Steven Gerrard

Steven Gerrard

Po tom ako sa stále ešte len začínajúcemu manažérovi, s bohatými hráčskymi skúsenosťami podarilo vyhrať s Rangers po 10 rokoch škótsku ligu, sa stále viac a viac špekuluje o jeho návrate do Anglicka. Uvidíme či k tomu príde už v tomto prípade.

Joachim Löw

Legendárny nemecký tréner sa ocitol po 15 rokoch bez práce. Posledný klub, ktorý však trénoval pred národným tímom Nemecka, bola viedenská Austria. A to ešte sezóne 2003/2004. Aj napriek obrovským úspechom s nemeckou reprezentáciou, ktorá vyvrcholila víťazstvom na MS v Brazílii v roku 2014 sa nepredpokladá, že by bol práve Löw najväčším kandidátom.

Zdroj: Bbc.com | Foto: Twitter