Horúcim želiezkom na futbalovom prestupovom trhu je momentálne Kylian Mbappé. O tento len 18-ročný talent zavládla totálna bitka.

Kyliana Mbappého mnohí odborníci prirovnávajú k legende francúzskeho futbalu a londýnskeho Arsenalu Thierrymu Henrymu. V doterajších 32 zápasoch prebiehajúcej sezóny sa dokázal gólovo presadiť už 19-krát a jedenásťkrát mal prsty pri góle spoluhráča. To je naozaj brilantná vizitka, keď si uvedomíme, že jeho rok narodenia je 1998. Výraznou mierou sa nedávno pričinil o vypadnutie Manchestru City z Ligy majstrov. Niet divu, že o jeho služby majú záujem najmocnejšie európske kluby.

Ako prvý to skúšal Guardiola, ale suma 40 miliónov EUR bola ihneď zmietnutá zo stola. Nasledoval francúzsky PSG so 70 miliónovou ponukou, ktorá taktiež neobstála. Podľa El Partidazo Manchester pripravuje 110 miliónov EUR. Monako však žiada až 150 miliónov EUR, čo by znamenalo historicky naviac vo futbalovej histórii. Do boja sa pridali aj španielske veľkokluby Real Madrid a Barcelona. K prípadnému transferu sa vyjadril aj viceprezident Monaka Vadim Vasilyec, ktorý povedal, že Mbappého by si radi udržali v tíme, nakoľko je odchovancom miestnej akadémie, no obáva sa, že to bude v lete viac ako nemožné.

Odborníci ho prirovnávajú k legendárnemu Henrymu

Zdroj: Sport-english.com | Foto: Twitter