Dnešný los osemfinále Európskej ligy UEFA nám vyžreboval množstvo atraktívnych duelov. Tréner Slavie Praha Jindřich Trpišovský sa už vo včerajšom pozápasovom rozhovore zmienil, že by si prial opäť súpera z ostrovov. Dnešný žreb mu jeho prianie splnil.

Tréner Slavie povedal, že ešte nikdy v živote nebol v Škótsku a rád by sa v osemfinále konfrontoval s Glasgowom Rangers, ktorý momentálne vedie legenda Liverpoolu Steven Gerrard. Dnešný žreb vylosoval množstvo zaujímavých dvojíc, ku nim sa zaradí aj dvojzápas práve medzi Slaviou Praha a Glasgow Rangers.

Azda, najzaujímavejšími stretnutiami bude konfrontácia Manchestru United a AC Miláno. Londýnsky Arsenal sa opäť predstaví v Grécku, kde vyzve Olympiacos Pireus. Gunners im budú mať čo oplácať, veď v minulej sezóne ich práve grécky majster vyradil už v šestnásťfinále. Určite zaujímavým bude aj súboj medzi Granadou a Molde. Jeden z týchto najmenej očakávaných osemfinalistov sa totiž predstaví vo štvrťfinále, čo bude znamenať či už pre jeden alebo druhý celok historický úspech.

Zdroj: Uefa.com Foto: Twitter