Philippe Coutinho sa stal pred niekoľkými dňami druhým najdrahším futbalistom histórie. Čiastka, za ktorú prestupoval do Barcelony, sa odhaduje až do výšky 120 miliónov eur. Ani to ale nemusí byť konečné číslo. Liverpool totiž zakomponoval do celého transferu aj niekoľko bonusov. Tie môžu zarobiť anglickému celku ďalších 40 miliónov eur. 

Obidva kluby udržiavali detailné informácie okolo celého transferu v tichosti kvôli dôveryhodnosti dohody. Anglické médiá ale prišli s informáciou, že Liverpool teda dostal podľa očakávania hneď po dohode 120 miliónov eur. Ďalších 40 miliónov dostane už možno počas najbližších troch rokov.

Prvých päť miliónov dostane anglický klub vtedy, ak Coutinho odohrá za Barcelonu aspoň 25 zápasov. Ďalších dvadsať miliónov príde, ak sa počet odohraných zápasov vyšplhá až na hranicu magickej stovky. Desať miliónov zinkasuje Liverpool, ak sa Barcelona dokáže kvalifikovať aspoň dvakrát do Ligy Majstrov. Posledných päť miliónov uvidia Angličania v prípade, že sa Kataláncom podarí milionársku súťaž vyhrať.

Philippe Coutinho

Zdroj: Sport-english.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.