Hoci letné prestupové okno sa oficiálne otvorilo ešte len 1. júla, futbalový svet sa stal svedkom hneď niekoľkých zaujímavých prestupov. Futbaloví giganti sú na trhu vcelku aktívni, no zatiaľ sa to netýka všetkých. Víťaz Ligy Majstrov z minulej sezóny FC Liverpool je na trhu mierne v úzadí. To by sa však malo čoskoro zmeniť.

Tím z Anfield Road má toto leto na svojom prestupovom konte zatiaľ len 1 prestup. 17-ročný holandský obranca Sepp van den Berg z Zwolle však určite nebude hrať prvé husle v A tíme Jürgena Kloppa nasledujúcu sezónu a určite najskôr zamieri do tímu U23. Iné by to však bolo s vychádzajúcou hviezdou z Ligue 1 Nicolasom Pépém, o ktorého sa bijú veľkokluby ako Paríž St. Germain či Manchester United. Liverpool by však mal mať v boji o šikovného pravého krídelníka Lille navrch.

Viem, že prebiehajú diskusie medzi Pépém a Liverpoolom, avšak nie s nami ako s klubom.” povedal prezident francúzskeho klubu Gerard Lopez. “Mali sme dve ponuky pred Africkým pohárom národov, uvidíme čo bude po ňom.” dodal Lopez.

Nicolas Pépé je skutočnou vychádzajúcou hviezdou. V predchádzajúcej sezóne zaznamenal 24-ročný hráč Pobrežia Slonoviny v 41 súťažných stretnutiach neuveriteľných 23 gólov ku ktorým pridal 12 asistencií. Práve Pépé bol ťahúňom Lille, ktoré senzačne obsadilo 2. priečku v Ligue 1 a zahrá si tak skupinovú fázu Ligy Majstrov. Zaujímavé je, že sezónu predtým sa tím zo severu Francúzska ledva zachránil v najvyššej francúzskej súťaži. Či je Pépé pripravený po jednej hviezdnej sezóne na vstup do niektorého veľkoklubu je otázne. Jeho trhová hodnota je podľa Transfermarktu na úrovni 65 miliónov eur, no vedenie Lille si pýta minimálne 80 miliónov.

nicolas pépé lille

Zdroj: Sportbible.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter