Liverpool zažil po tom, ako v sezóne 2018/19 vyhral Ligu Majstrov a v sezóne 2019/20 Premier League, sezónu bez cennej trofeje. Mohla za to ale nepochybne i obrovská dávka smoly so zraneniami, ktoré sa klubu v predošlom období oblúkom vyhýbali. Napokon sa však Klopp a jeho zverenci predstavia aj v novej sezóne i v Lige Majstrov, ktorá sa zdala byť v jednu chvíľu už takmer stratená.

Do novej sezóny by Klopp určite rád vyrukoval aj s nejakými posilami, pričom v Anglicku sa začína hovoriť o jednej veľmi zaujíamavej možnosti. Liverpool mal totižto kontaktovať zrejme “najsilnejšieho” futbalistu sveta, ktorý je vďaka tomu mnohými označovaný ako výnimočný.

Reč je o 25-ročnom krídelníkovi Wolves, ktorého meno zrejme dobre poznáte. Je to Adama Traoré. Rodák zo španielskeho mesta L´Hospitalet si prešiel v minulosti akadémiou Barcelony, avšak tej sa nehodil do konceptu a ako 19-ročný mieril na Ostrovy. Tam hral za Aston Villu i Middlesbrough, aby v roku 2018 prestúpil do Wolverhamptonu. Tam jeho hviezda začala žiariť naplno a ostatných dvoch ročníkoch sa stal podľa Whoscored.com jeho najlepšie hodnoteným hráčom.

adama traore

Jeho súčasná cena má byť okolo 30 miliónov eur, no keďže kontrakt má platný ešte na dve sezóny, je otázne, či by ho za takúto sumu zamestnávateľ pustil. Robusný futbalista pripomínajú skôr rugbystu či hráča amerického futbalu je aj účastníkom EURA 2020, kde si možno zahrá v drese Španielska v skupine i proti Slovensku.

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter