Liverpool FC sa v ročníku 2021/22 bude pokúšať vrátiť na vrchol Premier League, čo mu v predošlej sezóne znemožnilo ohromné množstvo zranení defenzívnych opôr. Tento problém je v túto chvíľu vyriešený, navyše, klub sa snaží pred začiatkom sezóny i predlžovať kontrakty so svojimi hviezdami.

Medzi hráčov LFC, ktorí jednajú o novej zmluve, sú napríklad Mohamed Salah, Virgil van Dijk či Fabinho. Naopak, to sa klubu nepodarilo v predošlom ročníku s Wijnaldumom, ktorý odišiel zdarma do PSG. Teraz sa ale zastavili jednania s inou dlhodobou oporou stredovej formácie.

31-ročný kapitán Jordan Henderson má zmluvu platnú do júna 2023, pričom jednania o jej predĺžení pre túto chvíľu údajne stroskotali. To vyvolalo i špekulácie o jeho budúcnosti, keďže sa okamžite začali vynárať záujemcovia o 64-násobného anglického reprezentanta, ktorý okrem Liverpoolu hral v kariére len za “materský” Sunderland a krátko hosťoval v Coventry.

V Liverpool FC je od roku 2011 a nastúpil zaň celkovo 392 krát. O jeho služby sa majú zaujímať Juventus, PSG či Atlético Madrid. Hendersonova trhová hodnota má byť okolo 20 miliónov eur. 

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter