Písal sa 6. január tohto roku a zimné prestupové obdobie bolo v plnom prúde. Celý svet obletela v tento deň správa, že FC Barcelona dotiahla konečne prestup Philippeho Coutinha z Liverpoolu. Fanúšikovia “The Reds” boli po tejto novinke značne frustrovaní, pretože 25-ročný stredopoliar patril medzi najväčšie opory svojho bývalého zamestnávateľa.  

Nejednalo sa už ale o prvý takýto ťah zo strany katalánskeho veľkoklubu, pretože pred štyrmi rokmi sa rovnakou trasou sťahoval aj Luis Suárez. Liverpoolčania sa ale dokázali otriasť po strate svojho klenotu aj tentokrát a dokonca sa prebojovali až do finále Ligy majstrov. V lete ale možno budú mať ešte o jeden dôvod na radosť viac. Španielsky denník El Gol Digital totižto prišiel s informáciou, že sa predstavitelia klubu pokúsia zlanáriť do svojich radov Ousmaneho Dembélého.

Mladý Francúz prišiel do Barcelony začiatkom tohto ročníka, no svoj potenciál zatiaľ naplno nepreukázal. Dôvodom je aj vysoká prestupová čiastka, ktorá sa vyšplhala až na 115 miliónov eur. S veľkými peniazmi prišli pochopiteľne aj veľké očakávania, no tie zatiaľ 20-ročný krídelník nenaplnil, aj keď stále patrí medzi najväčšie futbalové talenty na svete.

Jeho miesto v kabíne “Blaugranas” by ale mohol od novej sezóny zabrať Antoine Griezmann, čím by sa mladému Dembélému otvorila cesta k odchodu. O jeho služby vraj prejavila záujem aj dvojica Chelsea a Manchester United. Podľa španielskeho denníka je ale najväčším favoritom na jeho zisk práve Liverpool. Bude tak zaujímavé sledovať, ako sa celá situácia nakoniec vyvinie.

Zdroj: Football-espana.net, Transfermarkt.de | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.