Lionel Messi je superhviezdou španielskej Barcelony, ale 30-ročný kanonier má veľkú rolu aj v národnom tíme Argentíny. Práve reprezentácie sa týka jeho nedávny výrok, kedy jasne povedal, ktorého hráča by rád videl v zostave na MS 2018.

Lionel Messi menoval útočníka turínskeho Juventusu Gonzala Higuaína, ktorý je v Turíne druhým rokom a predtým obliekal dres Neapola či Realu Madrid. Odchovanec tímu River Plate odohral v tejto sezóne zatiaľ 23 ligových stretnutí a zaknihoval v nich 14 gólov.

V predchádzajúcom ročníku zaznameal v drese “Starej dámy” 24 presných zásahov v 38 zápasoch. Podľa Messiho je práve on správno voľbou na hrot argentínskeho národného mžstva.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

„Myslím, že čas, ktorý strávil mimo národného tímu, ho spravil lepším. Je energický a je jedným z najlepších útočníkov sveta, čo neustále dokazuje,” povedal Messi na adresu 30-ročného krajana, ktorý sa však narodil vo Francúzsku.

Gonzalo Higuaín odohral za seniorský tím Argentíny zatiaľ 69 stretnutí s bilanciou 31 gólov, čo z neho robí momentálne šiesteho najlepšieho strelca v histórii argentínskeho národného tímu. Tri góly stráca Higuaín na piateho Maradonu.

Za Argentínu nastúpil v súťažnom zápase naposledy v marci 2017, keď Argentína v rámci kvalifikácie o MS 2018 zdolala Čile 1:0 a potom sa ešte objavil v národnom drese pri priateľskom stretnutí s Brazíliou v júni tohto roka, kedy tiež Argentína zvíťazila najtesnejším možným výsledkom. Svoj zatiaľ posledný gól za Argentínu vsietil Higuaín 7.októbra 2016 pri remíze 2:2 s Peru.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Zdroj: Tycsports.com, Soccerway.com | Foto: Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D