Rok 2017 má pred sebou posledné dni a väčšina sveta si užíva vianočnú pohodu a futbalové ligy majú kratšie či dlhšie zimné prestávky. To sa však netýka Anglicka, kde je toto obdobie tradične nabité poriadnou zápasovou porciou.

V aktuálnom kalendárnom roku sa strelecky darilo viacerým útočníkom, no vyčnievala predovšetkým pätica top kanonierov, ktorým sa podarilo zaznamenať viac než 50 súťažných gólov v súčte tých za ich klub a reprezentáciu. Všetko nasvedčovalo tomu, že úplným víťazom sa stane Lionel Messi s 54 presnými zásahmi, no deň pred Vianocami karty zamiešal tottenahmský bombardér Harry Kane. 

Najlepší strelci roku 2017:

  • 54 gólov – Lionel Messi (FC Barcelona + Argentína)
  • 53 gólov – Edinson Cavani (PSG + Uruguaj)
  • 53 gólov – Robert Lewandowski (Bayern Mníchov + Poľsko)
  • 53 gólov – Cristiano Ronaldo (Real Madrid + Portugalsko)
  • 53 gólov – Harry Kane (Tottenham + Anglicko)

Argentínska superstar strelila rozdielový gól v EL Clásicu z pokutového kopu, no spomínaný Angličan rozhodol o výhre jeho tímu na pôde Burnley v pomere 0:3 hattrickom. Zároveň je jediným hráčom z tejto pätice, ktorý v tomto kalendárnom roku ešte nastúpi do súťažného zápasu, a to v utorok 26. decembra vo Wembley proti Southamptonu. Je totiž vrcholne nepravdepodobné, že by ho nechal Mauricio Pochettino sedieť na lavičke náhradníkov.

Zaujímavé je, že práve 24-ročný útočník Tottenhamu odohral zo spomínanej pätice hráčov najmenej zápasov, a to 51. Pre porovnanie, Messi ich má na konte až 64, Cavani 62, Ronaldo 59 a Lewandowski 55.

Zdroj: Uefa.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.