Včerajšie zápasy opäť ešte viac zamotali našu kvalifikačnú skupinu o postup na Majstrovstvá Európy 2020. Slovensko má stále všetko vo vlastných rukách, avšak existuje aj šanca, že sa na ME dostaneme inak a to cez Ligu národov.

Aktuálne nám v tabuľke E skupiny patrí tretia priečka s 10 bodmi. Pred nami je Maďarsko (12 bodo) a Chorvátsko (14 bodov). Obe krajiny však odohrajú už len jeden zápas. Wales stráca na Slovensko 2 body a Azerbajdžan je s jediným bodom už dávno mimo hru. Obom tímom však podobne ako Slovensku ostáva odohrať ešte 2 zápasy.

Slovákov čakajú 16. novembra Chorváti a tri dni nato privítame Azerbajdžan. Ak by sme v oboch dueloch zvíťazili postúpime z prvého miesta a ostatné výsledky nás nemusia zaujímať.

Podľa papierových predpokladov však najskôr budeme potrebovať pomoc iných tímov. Veľa bude záležať najmä od posledného zápasu medzi Walesom a Maďarskom, kde by nám pri zisku ďalších 4 bodov vyhovovala remíza týchto tímov. Dosť však už kalkulovania a poďme sa pozrieť, aká je druhá cesta, ktorou môžeme postúpiť na ME 2020.

Play off Ligy národov sa bude konať 23. až 26. marca. Postúpili tam víťazi všetkých skupín jednotlivých líg. Niektorí z nich sa však kvalifikujú cez svoje kvalifikačné skupiny a tak dostanú priestor celky z druhých miest a medzi nimi aj Slovensko. Aktuálne by to teda mohla byť naša reprezentácia, ktorá by sa o postup pobila s trojicou Bosna a Hercegovina, Severné Írsko a Wales. To sa však ešte môže zmeniť.

Zdroj: Uefa.com, Sport.skFoto: Twitter