Libor Hudáček priniesol pre média ďalšie kontroverzné vyjadrenie o nedodržiavaní pokynov trénera, ktoré veľmi ostro skritizoval v priamom prenose aj Boris Valábik. Možno aj preto musel slovenský reprezentant všetko vysvetliť.

Bývalého reprezentanta veľmi rozhnevali slová 28-ročného útočníka a to dokonca až natoľko, že údajne ak by bol on sám trénerom, tak by ho z reprezentácie vyhodil. Tieto slová sa dostali až na Zväz slovenského ľadového hokeja, ktorý prišiel aj s oficiálnym vysvetlením od samotného Libora.

„Určite som nechcel naznačiť, že odmietame hrať systém, ktorý trénerský tím pod vedením Ramsayho zaviedol alebo, že si robíme na ľade, čo sa nám zachce. Chcel som len vtipne poznamenať na účet slovenských hokejistov, že pri určitom vedení v zápase sa začneme viac baviť a menej nedodržiavať pokyny trénera. Je samozrejme, že potom s našou hrou nie je spokojný a vyzerá inak, ako si predstavuje. Spokojní s predvedenou hrou sme však neboli ani my. Aj keď oko divákov sme potešili dobrým výsledkom. V budúcnosti, a hlavne proti náročnejším súperom sa nám to však môže vypomstiť, preto si budeme musieť dávať pozor na odkláňanie sa od systému, ktorý musíme hrať,“ citoval slová nášho útočníka webový portál zväzu.

Ostrý ODKAZ Borisa Valábika Hudáčkovi —TU—

Zdroj: Hockeyslovakia.skFoto: Facebook, Twitter