Robert Lewandowski je mašina na góly. V uplynulej sezóne prekonal nástrel Gerda Müllera, keď v Bundeslige nasúkal za jednu sezónu neuveriteľných 41 gólov. Lewy už s Bayernom vyhral všetko, čo sa vyhrať dá a tak je možno čas na novú výzvu.

Viete si predstaviť, žeby Robert Lewandowski odišiel z Bayernu? Na prvý pohľad je to priam divoká špekulácia, no keď si to rozmeníme na drobné, vôbec to nie je také nereálne ako sa to možno zdá. Podľa správ zo španielskych médií túži Poliak po angažmáne v Reale Madrid. Pár rokov dozadu bol poľský ostrostrelec veľmi blízko prestupu na Bernabéu a bola pre neho pripravená zmluva, no prestup napokon zlyhal. Teraz sa to však už môže podariť.

Koncom mája vyslovil 32-ročný útočník Bayernu zaujímavé slová, ktoré môžu mať ďalekosiahly dopad. „Rád by som sa naučil nový jazyk a a spoznal novú kultúru. Preto zostávam otvorený novému dobrodružstvu v zahraničí,“ povedal Poliak. Okrem týchto slov urobil ešte jednu významnú vec vo svojom živote futbalistu.

lewandowski

Lewandowski zmenil svojho futbalového agenta. Známy Pini Zahavi mal bývalému hráčovi Dortmundu pomôcť s prestupom do Realu ešte v uplynulej sezóne, no Bavorom sa nakoniec podarilo Lewandowskeho presvedčiť, aby s nimi predĺžil zmluvu do roku 2023. Bayern sa ale má čoho obávať.

Izraelského agenta by si poľský útočník nenajímal len tak z dlhej chvíle a okrem toho je viac ako očividné, že sen o Reale Madrid u neho stále žije. Samozrejme, v tomto lete sa nič nestane, ale o rok v lete bude odchod Lewandowskeho z Bayernu vskutku veľmi reálny. A Real Madrid by nemal zahodiť túto príležitosť podpísať hráča svetového kalibru a zmariť tak sen poľského reprezentanta.

lewandowski

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter