Mašina na góly, jeden z najlepších útočníkov súčasnosti a kandidát na Zlatú loptu. Robert Lewandowski je už neodmysliteľnou súčasťou Bayernu Mníchov. Lenže aj jeho pôsobenie v tomto veľkoklube sa raz skončí a zdá sa, že k jeho odchodu z Bavorska nebolo nikdy bližšie.

O odchode Roberta Lewadowskeho z Bayernu sa až tak veľa nenapísalo, no v skutočnosti je k tomu bližšie, než by sa mohlo zdať. Poliak má s Bayernom kontrakt do roku 2023, no predĺženie zmluvy nie je na programe dňa. Ba čo viac, španielske a nemecké média prichádzajú čoraz častejšie so správami, že Lewandowski chce klub opustiť.

Ak poľský bombardér odíde z Bayernu, s obrovskou pravdepodobnosťou prestúpi do Realu Madrid. Už v roku 2013 sa španielsky klub usiloval o angažovanie Lewandowskeho, no s ponukou prišiel neskoro – Poliak bol už ústne dohodnutý s Bayernom a to aj napriek lukratívnej zmluve, ktorú mu Real ponúkol.

Lenže povráva sa, že madridský klub je vysnívanou destináciou útočníka Bayernu a bola by to akási čerešnička na torte v jeho bohatej a mimoriadne gólovej kariére. Stať by sa tak mohlo v lete 2022, kedy Bayern môže skúsiť poslednýkrát predať svojho bombardéra. Inak v roku 2023 odíde zadarmo.

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter