Boj o titul v Serie A je v tejto sezóne mimoriadne zaujímavý. Tabuľku vedie po 27 odohratých zápasoch milánsky Inter so 6-bodovým náskokom na rivala z AC a 10-bodovým náskokom pred Juventusom. Družinu Antonia Conteho ťahá vpred titulu predovšetkým jeden hráč.

Vraveli mu “osol” a vysmievali sa mu pre jeho nadváhu. Romelu Lukaku si už prešiel počas svojej kariéry všeličím. Azda najhoršie obdobie prežil v Manchestri United, kde necítil dostatočnú podporu a o jeho útočných kvalitách sa začalo v tom čase medzi fanúšikmi mimoriadne pochybovať. Lenže po prestupe do Interu v lete 2019 za 74 miliónov eur sa karta obrátila a belgický útočník preukazuje, že patrí medzi svetovú špičku na svojom poste.

lukaku

Jeho bilancia v Interi je dych berúca. Belgičan nastúpil doteraz do 85 zápasov vo všetkých súťažiach, pričom skóroval v nich 59-krát. K tejto gólovej porcii pridal aj 13 asistencií a s Lautarom Martínezom vytvoril mimoriadne úderné duo Nerazzurri. Lukaku bojuje v tejto sezóne o korunu kráľa strelcov v Serie A. V tabuľke sa nachádza na druhom mieste s 19 presnými zásahmi. Na prvého Cristiana Ronalda stráca 4 góly.

Impozantná sú však aj jeho ďalšie ukazovatele. Lukaku dá v tejto sezóne gól priemerne z každej tretej strely. Iný údaj zas hovorí, že Belgičan skóruje priemerne každý 108 minút, čo vôbec nie je bilancia hodná zahodenia. Jeho trhová hodnota od prestupu do Talianska opäť rastie a momentálne dosahuje hodnotu 90 miliónov eur. Lukaku s určitosťou patrí v tejto sezóne do najlepšej päťky útočníkov v Európe. Bude však na konci sezóny lepší ako Cristiano Ronaldo?

lukaku

Zdroj: Football-italia.net, Transfermarkt.com | Foto: Twitter