Lionel Messi je považovaný za futbalového génia a spolu s Cristianom Ronaldom z Realu Madrid je považovaný za jedného z najlepších hráčov na svete. Momentálne existuje vraj len jediný aktívny brankár, ktorý stál proti Messimu štyrikrát a Argentínčan mu ani raz nedokázal vsietiť gól.

Nie je to tak dávno, čo sa v médiách preberalo, že Messi nikdy nedokázal skórovať proti talianskej brankárskej legende Gigimu Buffonovi. V tohtosezónnom zápase Ligy majstrov sa však všetko zmenilo, keď 30-ročný Argentínčan prekonal stálicu Juventusu rovno dvakrát. Existuje však ešte jeden skúsený gólmanský veterán, ktorému nedokázal dať Lionel ani raz gól a mal na to dokonca štyri pokusy.

Jeho meno vás určite prekvapí, pretože je to 37-ročný brankár Sergej Ryžikov, ktorý od roku 2008 háji svätyňu ruského celku FC Rubin Kazaň. Ryžikov stál proti Barcelone prvýkrát v sezóne 2009/2010. V dvoch zápasoch skupiny H sa najskôr zrodila remíza 0:0 a raz Kazaň vyhrala 1:2, keď za “Blaugranas” skóroval Ibrahimovič.

Následne sa Kazaň a Barcelona stretli v skupinovej fáze aj o rok. V rámci zápasov skupiny D sa najskôr zrodila remíza 1:1, pri ktorej skóroval David Villa a následne prišla výhra Kataláncov 2:0. O góly sa vtedy postarali Andreu Fontàs a Víctor Vázquez.

Zdroj: Givemesport.com, Soccerway.com | Foto: YouTube, Twitter