John Terry je v mysliach fanúšikov neodmysliteľne spojený s londýnskou Chelsea, s ktorou vyhral všetky anglické trofeje, no napríklad i Ligu majstrov. Po sezóne 2016/17 sa ale s tímom rozlúčil a nik neveril, že by sa niekedy vrátil medzi anglickú elitu.

V Chelsea už nevyužívaný stopér sa zaradil medzi opory Aston Villy v druhej navyššej súťaži, dokonca si okamžite vyslúžil kapitánsku pásku. U aktuálneho zamestnávateľa má ročný kontrakt, no ani sám Terry v túto chvíľu nevie, kde strávi budúcu sezónu.

Aston Villa sa totižto umiestnila v lige na štvrtom mieste, vďaka ktorému bude hrať tradičnú baráž o postup do Premier League. Už 37-ročný futbalista pre denník Mirror povedal, že v prípade postupu pravdepodobne podpíše nový kontrakt a vráti sa tak medzi elitu. Ak Aston Villa baráž nezvládne, o svojej budúcnosti bude naďalej uvažovať. Nevylučuje zotrvanie v tíme, no ani odchod do futbalového dôchodku a začiatok trénerskej dráhy. Aktuálne totižto pracuje na A-licencii UEFA, vďak ktorej by mohol viesť akýkoľvek tím v ľubovoľnej súťaži.

Aston Villa si zahrá semifinálový barážový dvojzápas proti Middlesbrough, ktorý je na programe 12. a 15. mája. V prípade postupu vyzve lepšieho z dvojice Fulham vs. Derby County. Ak by sa postup stal skutočnosťou, anglický stopér by mal šancu zaokrúhliť počet štartov v Premier League na 500, veď v elitnej súťaži odohral za  Chelsea 492 stretnutí.

Zdroj: Mirror | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.