Rok 2018 je na športové vrcholy bohatý, veď sa počas neho koná zimná olympiáda i Majstrovstvá sveta vo futbale, ktoré sú tradične pod drobnohľadom ľudí zo všetkých kutov sveta. Zápasy z nich sú vysielané v takmer každej krajine a sledovanosť rozhodujúcich zápasov je podľa odhadov na úrovni stoviek miliónov divákov pred televíznymi obrazovkami či monitormi svojich počítačov.

Už 77-ročná legenda svetového futbalu Pelé sa s predstihom piatich mesiacov k tomuto podujatiu vyjadril. Lepšie povedané, k jeho rodnej krajine. „Súčasný tréner Tité dokázal vybudovať tím, ktorý je pripravený dať zbohom bolestivým spomienkam na minulé šampionáty. Brazílčania, ktorí skutočne veria v Brazílu, ju vždy označujú ako favorita,“ povedal bývalý trojnásobný majster sveta. 

Zároveň dodal, že na rozdiel od Brazílie z domácich MS v roku 2014 nemá táto juhoamerická krajina len najlepších hráčov, ale vďaka trénerovi pôsobí ako skutočný tím. To sa potvrdilo aj v juhoamerickej kvalifikácií, ktorú “kanárici” suverénne ovládli. Pelé tým evidentne naznačil, koho považuje za favorita svetového šampionátu.

Nie je to však len jeho zbožné prianie vidieť svojich krajanov ešte aspoň raz so zlatými medailami na krku? Veď ani Belgičania, Nemci, Francúzi, Španieli či Angličania nebudú mať zrovna nízke ciele. Koho tipujete na výhru vy?

Zdroj: Dailytimes.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.