Niekdajší vynikajúci kanonier, ktorý bol dlhé roky jednou z hviezd NHL a taktiež oporou slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan, sa dočkal obrovskej pocty od tímu HC Slovan Bratislava!

Hokejový tím bratislavského Slovana informoval o tom, že vo štvrtok (5.januára 2016) pred domácim zápasom proti celku Hc Kunlun Red Star si uctí pamiatku bývalého vynikajúceho útočníka (nielen) Slovana Miroslava Šatana. Pôjde o jeho zaradenie do symbolickej Siene Slávy Slovana, pričom bude pod strop bratislavskej arény slávnostne vyvesená jeho zástava.

Šatan sa stane dvanástym mužom, ktorý bude mať svoju zástavu pod strechou zimného štadióna Ondreja Nepelu. Spolu s ním sa takejto pocty dočkali Ján Starší, Jozef Golonka, Václav Nedomanský, Vladimír Dzurilla, Milan Kužela, Marián Šťastný, Dárius Rusnák, Dušan Pašek, Zdeno Cíger a tréner Ladislav Horský. Okrem nich má na tomto štadióne svoju zástavu aj krasokorčuliar Ondrej Nepela.

Miroslav Šatan je rodák z Topoľčian, ktorý v Slovane hrával v sezónach 2003-2004 (rozohrával sa tu pred štartom zámorskej NHL) a 2004-2005, kedy počas výluky v NHL pomohol bratislavskému tímu k titulu. Od roku 2010 už “Šarky” hrával za Slovan až do konca aktívnej kariéry v roku 2014. Slávnostného ceremoniálu sa majster sveta a víťaz Stanley Cupu zúčastní aj osobne, pretože v týchto dňoch je spolu s rodinou na krátkej návšteve Slovenska. 🙂

Zdroj: Hcslovan.sk | Foto: Instagram