Futbalisti Liverpool nestačili v šlágri 23. kola aktuálneho ročníka Premier League na Manchester City, ktorý si výhrou 1:4 upevnil líderskú pozíciu. Naopak, obhajca trofeje je štvrtý, a aj to len o jediný bod pred duom Chelsea a West Ham. Po tomto zápase si servítku nebral legendárny Roy Keane, ktorý si behom rokov 1993-2005 obliekol dres konkurenčného Manchestru United dovedna 480 krát.

„Môžete prehrať aj viac zápasov v rade, to sa stane. Ale dôležitý je spôsob, akým sa to stane. Liverpool sa v posledných týždňoch neustále na niečo vyhovára. To mi vadí najviac. Sú to zlí šampióni. Po veľkolepom triumfe z minulej sezóny som takmer nepočul, že by hovorili o tom, ako to zopakujú. Namiesto toho po nevydarených zápasoch a výkonoch radšej hľadajú výhovorky, vrátane Jurgena Kloppa,“ povedal niekdajší írsky stredopoliar. Ten v rozhovore kritizoval aj výkon proti Brightonu, s ktorým LFC prehralo 0:1.

„Možno majú viacerých zranených hráčov, no azda nie je aj to súčasťou hry? Iné tímy nemusia čeliť v nabitom programe stratám a ich manažéri nie sú nútení improvizovať?“ rečnícky sa pýtal Roy Keane, ktorý avšak uznal, že tá smola na zranenia defenzívnych hráčov je v prípade Liverpoolu aktuálne veľká. No nemožno počítať s tým, že budete mať neustále všetkých hráčov k dispozícii.

Manchester City, ktorý vyhral na Anfield Road po takmer dvoch desaťročiach, to dokázal aj vďaka hrúbkam brankára. „Dva góly šli na vrub Alissona Beckera, takže sa dá povedať, že rozhodli individuálne chyby opory. Klopp ale povedal, že Alisson mal premrznuté nohy. A ostatní hráči mali vari iné podmienky? Opäť ďalšia výhovorka, ktoré nikoho nebaví počúvať,“ uzavrel Keane.

>>> DVA KIKSY ALISSONA BECKERA <<<

Liverpool má teda po 23. kole bilanciu 11-7-5, vďaka čomu je na 4. mieste. Teoreticky ho ale môžu predbehnúť aj Everton a Aston Villa, keďže majú o dva zápasy menej, Tottenham by sa zase mohol priblížiť na rozdiel bodu. Naopak, na čelo tabuľky stráca obhajca titulu už desať bodov, a to majú Citizens zápas k dobru. Pre úplnosť, druhý je Manchester United a tretí Leicester.

>>> FANS LIVERPOOLU UŽ VIDIA KONIEC KLOPPA A PRÍCHOD LEGENDY <<<

Zdroj: Independent.ie | Foto: Twitter