UFC zažíva plodné obdobie popularity. Po zápase Conora McGregora s Khabibom Nurmagomedovom sa črtá ďalší veľký duel. Na scénu sa totiž vracia legendárny Nate Diaz. Prvé otázky preto prirodzene smerovali na jeho prípadne stretnutie s jedným z aktérov víkendového zápasu. 

33-ročný Američan sa vytratil z UFC pred dvoma rokmi, keď v náramne drsnom súboji podľahol práve o tri roky mladšiemu írskemu športovcovi. Pár mesiacov pred týmto duelom však McGregora stihol poraziť, a tak sa spomínaný neúspešný duel odohral len na základe jeho rozhodnutia.

Aj preto sa Diaz vyjadril vcelku jasne: “Nemám záujem o žiadnu trilógiu. Už som ho raz nakopal. Nech zápasí s kým chce, mne je to jedno,” odpovedal americký borec na jeho možné stretnutie s írskym zápasníkom.

Servítku pred ústa si nedával ani v prípade Khabiba: “Nebudem zápasiť s tak nudným zápasníkom. Už som ho raz prefackal na ulici a nič s tým neurobil. Následne sa ma snažil dostať spoločne so svojimi priateľmi, no dal som dole aj ich. Sú to slečinky,” myslí si sebavedomý Diaz, ktorý sa do ringu vráti 3. novembra.

Jeho súperom bude Dustin Poirier. 29-ročný americký rodák doteraz prehral len v 4 prípadoch a na konte má už 25 víťazstiev. Nezabúdajme však na slová Conora McGregora, že je to iba biznis. Preto treba brať všetky vyjadrenia s rezervou a nikoho by neprekvapilo, ak by sa Diaz stretol s Írom, či Khabibom priamo v zápase už čoskoro.

Jeho návrat je však veľkou správou pre MMA, nakokoľko legendárny Mikke Tyson o ňom kedysi povedal, že je to najnebezepečnejší bojovník na svete.

 

Zdroj: Mmamania.com | FotoTwitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.