Pravda, alebo nie? Manchester United je slávna futbalová značka, za ktorú hrali v minulosti veľké hviezdy svetového futbalu. Momentálne patrí k najbohatším klubom sveta, ale najlepší hráči súčasnosti sa tam akosi nehrnú. Prečo je tomu tak?

Odpoveď sa pokúsil dať bývalý hráč Manchestru United, Andy Cole, ktorý obliekal dres Červených Diablov 6 rokov a vyhral s ním množstvo trofejí. “Keď Manchester United dominoval v minulosti a bol úspešným klubom, hrnulo sa tu množstvo skvelých hráčov, ktorí na to mali dobrý dôvod. Mali totiž šancu vyhrávať trofeje a o tom to celé je,” vyjadril sa Cole.

andy cole

“Keď nemáte šancu vyhrávať trofeje, nepoviete, že chcete prestúpiť do Man United, ak vás chce Liverpool alebo Manchester City. Namiesto toho pôjdete do jedného z týchto dvoch klubov, kde môžete niečo povyhrávať,” múdro poznamenal 48-ročný rodák z Nottinghamu. Viete kedy vyhral naposledy MUN Premier League? Bol to ročník 2012/13. A čo Liga Majstrov? Tú vyhral v ročníku 2007/08, keď ho ťahal Rooney, Giggs a Ronaldo.

Manchester už jednoducho potrebuje zaznamenať väčší úspech. Možno by bolo najlepšie začať nejakým podpísaním skvelého hrotového útočníka a obrancu. Financie na to určite sú, tak prečo neosloviť Koulibalyho alebo Harryho Kanea? Ole Gunnar Solskjær nie je momentálne pod tlakom, ale na konci sezóny už byť môže, ak si nezíska nijakú trofej.

ole gunnar solskjaer

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter