FC Barcelona dala svetovému futbalu nespočetné množstvo talentov. Niektorí sa stali hrdinami v iných kluboch, niektorí spojili prevažnú časť kariéry s “Blaugranas”. Jedna z legiend tohto klubu definitívne ukončila kariéru, to ale nie je všetko!

Jednou z najväčších brankárskych legiend katalánskeho veľkoklubu je bez pochýb Víctor Valdés. Odchovanec tamojšej akadémie La Masia pôsobil v prvom tíme v rokoch 2002-2014 a bol súčasťou víťaznej mašinérie, ktorá svojho času valcovala jedného súpera za druhým. Následne bol ešte hráčom Manchestru United, Standard Liège a Middlesbrough FC. Od leta 2017 nikde nepôsobil, hoci niekoľko ponúk údajne dostal.

Včera prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti oznámil, že vo veku 35 rokov končí kariéru. 21-násobný reprezentant Španielska však následne vymazal všetky účty na sociálnych sieťach. Mnohých tento radikálny krok prekvapil, ale skalní priaznivci tohto brankára vedia, že len splnil svoj sľub.

Keď všetky svetlá zhasnú, budem sa venovať len svojim deťom a bude ťažké ma nájsť!

Ešte v roku 2015 sa totiž vyjadril, že keď svetlá zhasnú a on odíde do futbalového dôchodku, bude sa venovať len svojim deťom a bude ťažké ho nájsť. Napriek tomu, že sa chce vytratiť zo sveta profesionálneho futbalu, najmä v katalánskom veľkoklube zanechal Víctor Valdés po sebe obrovskú stopu, na ktorú skalní priaznivci nikdy nezabudnú.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D