Barcelona je na prestupovom trhu mimoriadne aktívna. Oficiálne už podpísali štyroch nových hráčov a to Memphisa Depaya, Sergia Agüera, Erica Garcíu a Emersona. Dohromady ich tieto posily stáli 9 miliónov eur, ktoré zaplatili za posledného menovaného.

Okrem angažovania nových posíl však Barcelona musí predávať. Z klubu už odišiel Todibo za 8,5 milióna eur, Junior Firpo je už na ceste do Leeds, Trincãa poslali na hosťovanie do Wolves a Matheusovi Fernandesovi zrušili zmluvu za záhadných okolností. Na predaj sú aj ďalší hráči. Miralem Pjanić, o ktorého je záujem v Serie A, Samuel Umtiti, Philippe Coutinho a teraz sa k ním pridal aj Antoine Griezmann.

Griezmanna kúpila Barcelona v roku 2019 z Atlética Madrid za 120 miliónov eur, no zatiaľ Francúz svojimi výkonmi nespĺňa túto cenu. Aj preto sa vedenie klubu rozhodlo, že ak príde za neho vhodná ponuka, Barcelona ju príjme s otvorenou náručou. Griezmann tiež poberá vysoký plat a spolu s poplatkom vo výške aspoň 80 miliónov eur za prestup, by bol jeho predaj pre Barcelonu významným krokom.

griezmann

Katalánsky klub totiž potrebuje silou mocou nájsť peniaze na to, aby mohol financovať zmluvu Lionela Messiho, ktorý momentálne nie je hráčom FCB, ale je voľným hráčom. Barca má ekonomické problémy, ktoré vyrieši len predajom svojich hráčov a odstrihnutím poberateľov vysokej mzdy. O Griezmannove služby javilo nedávno záujem Atlético Madrid.

Okrem toho má momentálne Barcelona v útoku dostatok hráčov, Agüera, Depaya, Fatiho, Dembélého, Collada, Braithwaitha a potenciálne aj Messiho, takže strata Griezmanna by nebola vôbec bolestivá. Dostatok hráčov, zaostávanie za uspokojivými výkonmi a predajom financovanie Messiho, sú tri logické dôvody, prečo Griezmann opustí Barcelonu toto leto.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter