Slovenská futbalová reprezentácia sa už raz na Majstrovstvá sveta kvalifikovala. Svoj úspech by však chcela o 12 rokov nato zopakovať, keďže presne toľko ubehne od MS vo futbale v Južnej Afrike, keď sa začne šampionát MS 2022 v Katare. Poďme sa teda spoločne pozrieť na súperov, ktorých môžeme dostať v rámci kvalifikácie.

Skvelou správou pre našu reprezentáciu je fakt, že bude počas žrebu v druhom výkonnostnom koši. To nám dáva možnosť dostať schodnejšiu skupinu, ako v prípade, ak by sme boli až v treťom. Už teraz možno s istotou povedať, že sa v kvalifikácií na MS 2022 nestretneme s Ruskom, Srbskom, Tureckom, Rakúskom, Ukrajinou, Walesom, Švédskom, Poľskom a Švajčiarskom.

Bale nám v kvalifikácií o MS 2022 gól nestrelí

Poďme sa teda pozrieť, ako by mohla vyzerať najmenej priateľná skupina. V prvom koši sú absolútni TOP favoriti a tak snáď až na Dánsko a možno aj Chorvátsko, ktoré prechádza generačnou obmenou by bol papierovo každý súper nad naše sily. My však vyberáme majstrov sveta z Francúzska.

Z tretieho koša by nám mohli narobiť neplechu Nóri na čele s Erlingom Haalandom. Nepríjemným súperom by však mohlo byť aj Česko a Island. Zo štvrtého by to mohlo byť Grécko, alebo Slovinsko. Z piateho Arménsko, alebo Cyprus. A teoreticky môžeme dostať aj šiesteho súpera, čím by sme boli nútený odohrať v rámci kvalifikácie ďalšie 2 zápasy napríklad proti Moldavsku, Malte, Gibraltáru, Lichtenštajsku a San Marínu. Žrebovanie sa bude konať 7. decembra 2020 v Zürichu o 18:00.

Teoreticky najťažšia možná kvalifikáčná skupina

Francúzsko, SLOVENSKO, Nórsko/Česko, Grécko/Slovinsko, Cyprus/Aménsko, Tím zo 6. kvalifikačného koša.

Teoreticky najľahšia kval. skupina pre Slovensko

Dánsko/Chorvátsko, SLOVENSKO, Bosna a Hercegovina (aktuálne sa jej nedarí), Luxembursko, Andorra, Bez tímu zo 6. koša

Zdroj|Foto: Facebook/Slovenský futbalový zväz, Twitter