Parma bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť len v druhej najvyššej talianskej súťaži. Po katastrofálnej sezóne 2020/2021 sa s hanbou porúčal klub slovenského reprezentanta Juraja Kucku do druhej ligy. Z nej sa bude chcieť počas nasledujúcej sezóny vytiahnuť späť medzi elitu.

Vypadnutie Parmy vyvolalo viacero otáznikov ohľadne budúcnosti Juraja Kucku. Ponuku prestúpiť do Serie A mu totiž predostrel jeho bývalý klub FC Janov. Slovákov zamestnávateľ však o tejto ponuke nechcel ani len rokovať, no Kuckovi vraj dal voľnú ruku. Vedenie klubu si totiž urputne chce ponechať slovenského záložníka a práve z neho urobiť akéhosi vodcu, ktorí ich privedie späť medzi elitu.

Svedčí o tom aj gesto trénera Enza Marescu. Ako je známe, do Parmy sa po presne dvadsiatich rokoch vrátil hviezdny brankár Gianluigi Buffon. 43-ročný Talian nepredĺžil svoj kontrakt v Juventuse a tak sa vrátil do známeho prostredia, kde podpísal zmluvu až do roku 2023. Taliani a možno aj sám Gigi očakávali, že Buffon sa okamžite stane v Parme kapitánom, no napokon museli ostať zarazení.

V prípravných zápasoch, ktoré Parma odohrala, mal tú česť nosiť kapitánsku pásku práve Kucka, hoci v rovnakom čase bol na ihrisku aj bývalý brankár Juventusu či PSG. Toto gesto jasne svedčí o tom, že taliansky klub rozhodne nechce prísť o svoju oporu a jasne jej to dáva najavo aj takto verejne. Kuckovi držíme palce, aby vrátil svoj klub medzi elitu už počas nasledujúcej sezóny, aj s kapitánskou páskou na rukáve.

kucka

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter