Ak existuje niekto, kto by vedel odhadnúť, ktorý hráč raz môže dosiahnuť úroveň fenomenálneho Lionela Messiho, tak je to práve Pep Guardiola. Manažér Manchesteru City pôsobil v Barcelone štyri roky a Messiho tak pozná dokonale.

Jediným hráčom, ktorý je schopný konkurovať Messimu, je v posledných rokoch jedine Cristiano Ronaldo. Hviezdy Portugalčan má už ale 32 rokov a jeho futbalová kariéra sa tak blíži do poslednej etapy. Guardiola však má jasno v tom, ktorý hráč by mohol dosiahnuť takú úroveň ako spomínaná dvojica. “Nikto sa nemôže momentálne rovnať Messimu. Možno to bude v budúcnosti Mbappé. Je to skvelý hráč a určite bude mať vynikajúcu kariéru, ale to čo spravili Messi alebo Ronaldo, tak na to si budeme musieť počkať ešte dlho.” 

Kylian Mbappé

Španielsky manažér si ale uvedomuje, že svojim vyjadrením nechce vyvinúť na mladého Francúza žiadny tlak. “Mbappé by nebol rád, keby som mu dal väčší tlak na jeho ramená. Takže nechajte ho, nech si užíva fantastickú kariéru a potom sa uvidí.”

19-ročný supertalent je momentálne na hosťovaní vo francúzskom PSG. Počas tejto sezóny si na svoje konto pripísal 25 štartov, počas ktorých zaznamenal 14 gólov a 13 asistencií. Jeho kariéra tak začína naberať skvelé obrátky.

Kylian Mbappé

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.