Zárobky športovcov sú dennou témou mnohých ľudí. Veď kto z nás by nechcel zarábať denne viac, ako bežný človek zarobí za celý rok? Aj preto každoročne vychádzajú rôzne rebríčky najbohatších športovcov sveta. Že sa medzi menami ako LeBron James či Lionel Messi neobjavuje žiadny Slovák, asi nikoho neprekvapí. Aké sú ale platy slovenských športovcov?

Slovenské vydanie magazínu Forbes zverejnilo rebríček najlepšie zarábajúcich slovenských športovcov za obdobie od júla 2016 do júna 2017. Do výsledných súm boli zarátané hrubé zárobky z “prize money” ako aj z rôznych sponzorských zmlúv.

V top 10 sa nachádza až päť hokejistov, traja futbalisti, tenistka a cyklista. Na prvom mieste sa umiestnil obranca Edmontonu Oilers Andrej Sekera. Tomu za uplynulý rok pribudla na účet suma 5,9 milióna eur. V tesnom závese sa na druhom mieste umiestnil útočník Los Angeles Kings Marián Gáborík. Ten si prilepšil sumou 5,5 milióna eur.

Trochu prekvapivo sa až na tretej priečke umiestnil zrejme momentálne najpopulárnejší slovenský športovec súčasnosti cyklista Peter Sagan. Ten si na svoje konto pripísal 5,3 milióna €. Treba však podotknúť, že Petrovi sa zarátal priemerný plat, keďže Žilinčan zarába v tíme Bora – Hansgrohe 6 miliónov eur, no v stajni Tinkoff zarábal “len” 4,5 milióna eur.

Ďalej na štvrtej priečke sa nachádza obranca Zdeno Chára s príjmom 4,5 milióna eur. Na piatej a šiestej priečke sa umiestnili ďalší dvaja slovenskí hokejisti Jaroslav Halák (4,3 milióna eur) a Marián Hossa (3,6 milióna eur).

Jediná zástupkyňa nežnejšieho pohlavia, Dominika Cibulková sa s ročným príjmom 2,9 milióna eur umiestnila na deviatej priečke.

Rebríček hrubých zárobkov slovenských športovcov od júla 2016 do júna 2017:

1. Andrej Sekera (hokej) – 5,9 milióna eur
2. Marián Gáborík (hokej) – 5,5 milióna eur
3. Peter Sagan (cyklistika) – 5,3 milióna eur
4. Zdeno Chára (hokej) – 4,5 milióna eur
5. Jaroslav Halák (hokej) – 4,3 milióna eur
6. Marián Hossa (hokej) – 3,6 milióna eur
7. Marek Hamšík (futbal) – 3,5 milióna eur
8. Vladimír Weiss (futbal) – 3,0 milióna eur
9. Dominka Cibulková (tenis) – 2,9 milióna eur
10. Martin Škrtel (futbal) – 2,5 milióna eur

Zdroje: Forbes | Foto: Twitter