Zranenia v kádri Liverpoolu sú početné a postihli predovšetkým obranu. Fanúšikovia s napätím očakávajú, ktorého kvalitného obrancu si ich milovaný klub vyhliadol, aby posilnil ich tím ešte teraz v januárovom prestupovom okne. Teraz prehovoril samotný tréner Liverpoolu, Jürgen Klopp.

Dlhodobé zranenia Virgila van Dijka a Joea Gomeza znamenajú, že v obrane Liverpoolu musí zaskakovať záložník Fabinho, ktorého dopĺňa buď kapitán Henderson, večne zranený Joël Matip alebo duo neskúsených obrancov, Rhys Williams či Nathaniel Phillips. Mali by The Reds vyriešiť tento problém v zime počas prestupového obdobia? Alebo dokážu aj so zdecimovaným kádrom obhájiť titul Premier League a uspieť v Lige Majstrov? O možných zimných posilách prehovoril tréner LFC Jürgen Klopp.

“Nemôžem povedať úplne definitívne, že nikoho do klubu neprivedieme, no je to skrátka nepravdepodobné kvôli situácií vo svete. Nemali by sme zabúdať, že táto situácia je náročná pre všetkých ľudí a takisto aj futbalové kluby,” začal nemecký kouč. “Máme troch skúsených obrancov, plus Fabinha, plus deti a tí traja skúsení sú všetci zranení. Neviem, či sa niečo stane na trhu. Možno môžete urobiť niečo, ale bolo by to len krátkodobé riešenie a my nemáme krátkodobé riešenia. Musíme sa popasovať so situáciou, v ktorej sme a prejsť ňou,” povedal Klopp.

Nuž teda to vyzerá tak, že nijaké zimné nákupy sa v Liverpoole neplánujú. Kým návrat Virgila van Dijka sa odhaduje na apríl, Joe Gomez by mal byť mimo až do konca sezóny. Zvládne to teda LFC s provizórnym riešením alebo ešte prehovorí na zimnom prestupovom trhu? Spomína sa záujem o obrancu Lille Svena Botmana, ktorý by mohol stáť okolo 15 miliónov eur, no zatiaľ k ničomu konkrétnemu nedošlo. Všetko je zatiaľ v teoretickej rovine a teda uvidíme, či sa niečo v januári udeje v súvislosti s nákupmi Liverpoolu.

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter