MS v Rusku vyvrcholili nedeľným finále a stali sa tak už iba históriou. Nečakané úspechy, ale aj zlyhania veľkých favoritov, z ktorých niektorí neprešli ani základnou skupinou. K systému VAR a k tomu, ktorý štát bol podľa neho najväčším sklamaním, sa vyjadril tréner “Červených diablov” z Manchestru José Mourinho.

“Podľa mňa by mal byť VAR používaný, iba ak je zreteľná chyba na strane rozhodcu a príklad pri Perišićovej ruke, je jasným príkladom jeho zlého použitia. Bolo to nespravodlivé voči tímu, ktorý odviedol toľko skvelej práce,” narážal Mourinho na spornú finálovú situáciu v pokutovom území.

Viac však zaujal svojím sklamaním z nedostatku futbalových velikánov v neskoršej fáze MS. Uvedomil si však aj vzostup Francúzov.

“Francúzsko hralo pred dvoma rokmi finále majstrovstiev Európy a o dva roky neskôr už sú vo finále majstrovstiev sveta,” pozastavil sa Portugalčan nad ich progresom a výkonnosťou.

Kto bol však podľa neho najväčším sklamaním MS v Rusku? “Ak musím vybrať tím, ktorý ma sklamal, vyberiem si Brazíliu,” rázne deklaroval na záver rozhovoru.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter