Najlepší africký hráč roka je prestížnou cenou, ktorú udeľuje televízna stanica BBC už od roku 2000. V minulom roku sa v tejto ankete podarilo triumfovať Riyadovi Mahrezovi, ktorý doviedol senzačne Leicester k vytúženému titulu v Premier League. V tomto roku je už ale všetkému inak a 26-ročný krídelník sa nedostal ani medzi päticu najlepších, z ktorých si mohli fanúšikovia vyberať. 

Do tejto pätice sa dostali mená ako Mohamed Salah, Sadio Mané, Pierre-Emerick Aubameyang, Victor Moses či Naby Keïta. Víťaz ale môže byť len jeden a stal sa ním práve prvý menovaný hráč. Aktuálne najlepší strelec Premier League predvádza naďalej skvelé výkony po jeho prestupe do Liverpoolu. Na svoje konto si v tejto sezóne pripísal už 19 gólov a 6 asistencií, čo je veľmi slušná nádielka.

Svoje umenie predvádza aj v reprezentácii, keď sa na tohtoročnej kvalifikácii MS podieľal rozhodujúcim gólom na tom, že si jeho krajina zahrá na záverečnom šampionáte. Svoje nadšenie zo svojho prvenstva neskrýval. “Som veľmi šťastný, že som získal toto ocenenie. Je to vždy zvláštny pocit, keď niečo vyhrám. Mám pocit, že som mal skvelý rok, takže som veľmi šťastný. Chcel by som sa poďakovať všetkým mojim kolegom, či už tu v klube alebo v reprezentácii.”  

Mohamed Salah prebral ocenenie za najlepšieho afrického hráča roku 2017

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.