Futbalový svet vždy obdivoval tých najlepších strelcov po celom svete. Či už sa jedná o také mená ako Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Harry Kane a mnoho ďalších. Veľa ľudí si ale nevšimne tzv. “čiernu prácu”, ktorú odvádzajú počas zápasu stredopoliari či obrancovia. Práve na túto problematiku sa zamerali anglickí experti. Tí vytvorili rebríček najlepších prihrávačov na celom svete.  

Prieskum zistil, že momentálne najlepším nahrávačom na svete je stopér Nicolás Otamendi, ktorý v tejto sezóne adresoval už 1734 prihrávok. Zaujímavosťou je, že 70 percent týchto prihrávok išlo smerom dopredu, čo ukazuje jeho dôležitosť pri zakladaní útokov svojho mužstva. Tesne za ním sa umiestnil jeho klubový spoluhráč Fernandinho, ktorý vyslal len o 34 prihrávok menej. Na tretiu priečku sa zaradil stredopoliar Neapolu Jorginho. Ten má na svojom konte až o 315 prihrávok menej.

Nicolás Otamendi

29-ročný Argentínčan je v tejto sezóne vo skvelej forme, na čo poukázal aj jeho manažér Pep Guardiola. “Máme v tíme Supermana. Nicolás nám veľmi pomáha, bez neho by sme nedokázali to, čo sa nám podarilo dokázať. Všetci hovoria o iných hráčov ako je Raheem, Sergio, David, Kevin, ale ja chcem poukázať práve na neho, pretože si zaslúži veľkú úctu za to, čo pre nás robí. Je to úžasný chlapík, ktorý bojuje aj cez bolesť. Nedokážem si predstaviť, že by sme momentálne nastupovali bez neho.”

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.