16.2.15- Slovan Bratislava účastník Kontinentálnej hokejovej ligy aj naďalej pretrieďoval. Kompletnú stavebnicu už opustila aj štvorica ďalších figúrok, obranca Lukáš Kozák, útočníci Andrej Kudrna, Patrick White i reprezentačný útočník Tomáš Surový.

Hlavným dôvodom ďalšieho zužovania kádra je, že klub si už nemôže siahnuť hlbšie do vrecka a kvôli finančným problémom garantovať pravidelné príjmy hráčov. Kudrna a White už majú spiatočný lístok do HC’05 Banská Bystrica a do kupé sa k nim pridá aj Surový. Na svoj pôvodný vlak do Dukly Trenčín prestúpil aj Kozák. Opačným smerom, ako je hlavná stanica Slovan Bratislava putujú aj brankár Jaroslav Janus a útočníci Michal Vondrka a Štefan Ružička. Do konca sezóny, ktorá bude pravdepodobne posledná, si nezahrajú ani zranení obrancovia Tomáš Starosta spolu s Patrikom Lužom i útočníkom Václavom Nedorastom. Trojicu domácich zápasov s Dinamo Riga, SKA Petrohrad, Jokerit Helsinki tak dohrá zvyšných, len 19 zverencov fínskeho trénera Petriho Matikainena. Aktuálnu devätnásťčlennú súpisku menovite tvorí jedenásť útočníkov, čo nestačí ani na kompletné zloženie pre dva páry útokov: Bartovič, L. Hudáček, Jeglič, Lunter, Murley, Nagy, Ölvecký, Netík, Rehák, Šťastný, Tičar; šesť obrancov: Baranka, Barker, Brejčák, Mihálik, Sersen, Štajnoch a dvaja brankári Backlund a Godla.

Ktorým smerom sa vlak Slovanu pohne v budúcnosti uviedol generálny riaditeľ klubu Maroš Krajši v rozhovore pre .týždeň: „možnosť, že budeme pokračovať v KHL, je, ale osobne to už nepovažujem za veľmi reálne. Problém nie je ani tak so samotnou súťažou, ako s tým, že ak chceme uvažovať o nejakých iných možnostiach, tak to musíme urobiť už teraz, to sa nedá odkladať. Už teraz musíme povedať iným ligám, či do toho ideme, alebo nie. V KHL sa o ďalšej sezóne reálne rozhoduje až niekedy v lete, ale pre nás je to neskoro.“

Zdroj: khl.sk, sport.aktuality.sk, Foto: SLOVAN Instagram