Londýnska Chelsea prehrala v zápase 19. kola na pôde rozbehnutého Leicestru 2:0, vďaka čomu sa “líšky” dostali aspoň dočasne do čela tabuľka. Avšak “The Blues” len prehĺbili svoju krízu a podľa anglických médií sa dá očakávať blízky koniec Lamparda na lavičke klubu, v ktorom sa stal ako hráč ikonou.

Po 11. kole mala Chelsea bilanciu 6-4-1 a nebola ďaleko za najvyššími priečkami, pričom držala 9-zápasovú sériu bez prehry. Dovtedy ju zdolal len Liverpool (2:0). Následne avšak nastal zlom a Lampardovi zverenci získali v ostatných ôsmych kolách len sedem bodov (bilancia 2-1-5). Aktuálne sú The Blues mimo pohárových pozícií s 29 bodmi na 8. priečke, avšak Southampton i Aston Villa ich môže po dohrávkach predstihnúť.

Nedávno sme písali o tom, že sa Frank Lampard ako manažér má ešte čo učiť, no otázkou je, či to bude ešte ako manažér Chelsea. Britský denník The Telegraph uvádza, že Chelsea už má byť v kontakte s dvojicou známych “voľných” trénerov, a síce z PSG nedávno prepusteného Thomasa Tuchela a úspešného Massimiliana Allegriho známeho napríklad najmä vďaka úspechom v Juventuse či AC Miláne. Najbližšie čaká na Chelsea duel 4. kola FA Cupu proti Lutonu, následne v rýchlom slede ligové zápasy proti Wolves, Burnley, Tottenhamu a Sheffieldu United. Bude v nich ešte Lampard manažérom alebo už budú v réžií jeho nástupcu?

frank lampard

Zdroj: Thetelegraph.co.uk | Foto: Twitter