Katastrofálne výkony a len jediná výhra z 3 ligových duelov, aj to z gólu, ktorý padol až po zápase. Manchester United sa trápi. Herne a aj výsledkovo. No kto je za to všetko zodpovedný? Tréner Ole Gunnar Solskjær ukázal na vinníka tejto neblahej formy.

Výbuch s Tottenhamom a úvodné zakopnutie doma s Crystal Palace nerobia dobrú atmosféru v kádri Červených Diablov. Hráči vedia, že musia jednoducho pridať a začať víťaziť. V nasledujúcich dňoch ich totiž čaká veľmi náročný program. Predtým však nórsky tréner zareagoval na valiacu sa kritiku a ukázal, kto je zodpovedný za túto mizériu jeho tímu.

ole gunnar solskjaer

“Jednoznačne som to ja, pretože ja som tréner a som za to zodpovedný. Dvíham ruku ako prvý,” prebral zodpovednosť na svoje plecia Solskjær. “No ak ste súčasťou Manchestru United ako hráč alebo člen realizačného tímu, musíte byť mentálne silný a pre mňa je toto obdobie ďalšou príležitosťou ukázať a povedať hráčom, ako v nich verím. Ide o to sústrediť sa na ďalší zápas, pretože viem, že sú schopní dosahovať výsledky a posúvať sa v tabuľke vyššie,” dodal Solskjær.

Manchester United potrebuje v prvom rade skonsolidovať obranu a k tomu potrebuje plnú koncentráciu Harryho Maguirea, na ktorom je celá defenzívna línia postavená. Na hrote by po skončení karantény mohol začať uradovať Edinson Cavani a za podpory Paula Pogbu, Marcusa Rashforda a Bruna Fernandesa by sa mohli Diabli posúvať v ligovej tabuľke vyššie.

solskjaer

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter