Jürgen Klopp už minulú sezónu potešil mnohých priaznivcov Liverpoolu FC, keď až polovica z jeho posíl prišla zo zahraničných líg. Rodgersove neustále nakupovanie v Anglicku už fanúšikov iritovalo. Klopp v novom trende pokračuje, keďže prvá oznámená posila prišla z Talianska – Mohamed Salah. Médiá však informujú o Kloppovej snahe získať Nabyho Keïtu z Nemecka. Kto vlastne tento mladík je a prečo je za neho Liverpool ochotný zaplatiť veľký balík?

Naby Keïta je 22-ročný stredný záložník hrajúci v RB Lipsko – klub, ktorý minulú sezónu mnohých prekvapil. Očakávalo sa, že sezónu ukončí niekde bezpečne v strede tabuľky. Lipsko však verejnosť ohúrilo svojou skvelou formou a na konci ligy ostalo na krásnom druhom mieste. Lipsko sa prezentovalo po odobratí lopty súperovi rýchlymi protiútokmi. Práve do tohto štýlu hry dokonale zapadol Naby Keïta. Medzi silné stránky tohto Guinejčana totiž patrí dribling. V počte driblingov za zápas ho zo všetkých hráčov Bundesligy prekonal iba jediný – mladík sezóny Ousmane Dembélé.

Naby Keïta.

Naby však nie je len nerozmýšľajúci driblér. Vie kvalitne prihrať – v priemere vytvoril vždy aspoň jednu kľúčovú šancu za zápas. Jeho streľba na tom tiež nie je najhoršie. V minulej sezóne odohral 31 zápasov. V nich strelil 8 gólov a na 8 gólov aj prihral. Na stredného záložníka veľmi obstojná štatistika. Kvôli zraneniu vynechal iba jediný zápas. Na jeden zápas sa pozeral z lavičky a jeden zápas nemohol odohrať kvôli nahromadeniu žltých kariet. Ide teda o veľmi spoľahlivého hráča. Liverpoolu táto spoľahlivosť často chýbala.

Dostávame sa teda k otázke, či Liverpool naozaj potrebuje kvalitného stredného záložníka. Už dlho je očividná potreba vyriešiť liverpoolsky problém v obrane – post ľavého obrancu, na ktorom zaskakuje James Milner, či stopér, na ktorého sa možno spoľahnúť. S možnou účasťou v Lige Majstrov sa ešte viac navýši už i tak nadmieru plný hrací plán anglického klubu. Keïta by bol obrovským prínosom. Zdá sa, že štýlom svojej hry presne zapadá do koncepcie Liverpoolu. Klub neodrádza ani vysoká čiastka. Špekuluje sa až o sume, ktorá sa pohybuje okolo 70 miliónov £ (80,7 miliónov €). Obrovská suma, ktorá môže vyvolávať vlnu nevôle a obáv u fanúšikov klubu. O kvalitách tohto záložníka ste už počuli. Lepšie je však raz vidieť, ako stokrát počuť.

Zdroj|Foto: Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.