Barcelona je v tejto sezóne nezastaviteľná, čo sa potvrdilo aj v sobotňajšom El Clásicu. Katalánci v ňom zvíťazili na Santiago Bernabéu celkom jednoznačne 0:3 a mužstvo si tak upevnilo svoju prvú pozíciu v La Lige. Zdá sa tak, že Barcelona možno ani nebude potrebovať v zime doplniť káder o nové tváre. Tento názor ale nezdieľa bývalý manažér tohto klubu Louis van Gaal.

Katalánsky veľkoklub je skoro dennodenne spájaný s príchodom takých mien ako Coutinho, Dybala či Griezmann. 66-ročný Holanďan je ale iného názoru. Podľa neho by mal na Camp Nou prísť v januári hráč, ktorého viedol naposledy v Manchesteri United. Dôvodom jeho prestupu je jeho slabá vyťaženosť v tomto klube. Reč je o 27-ročnom defenzívnom univerzálovi Daleym Blindovi, ktorý v poslednej dobe nezapadá do plánov Josého Mourinha.

V tomto ročníku Premier League si na svoje konto pripísal zatiaľ len štyri štarty a jeho ďalšie pôsobenie v klube tak zostáva otázne. Van Gaal, ktorý ho na Old Trafford priviedol, má ale o jeho budúcnosti jasno. “Mal by ísť radšej do Barcelony, než zostať v Manchesteri United. Niekedy dokonca nie je ani na lavičke. Dokáže zahrať na viacerých pozíciách a v Barcelone by nikdy nesedel na tribúne.”

Otázkou však zostáva, či by bol práve katalánsky veľkoklub tým pravým orechovým pre hráča, ktorý sa potrebuje stať pevnou súčasťou základnej zostavy. Konkurencia je obrovská a tento prestup sa javí ako dosť nepravdepodobný. Nikto ale nevie, čo prinesie budúcnosť a možno raz budú van Gaalove slová aj naozaj vyslyšané.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.