Pred začiatkom sezóny bol najväčším favoritom na titul obhajca prvenstva Real Madrid, avšak priebeh sezóny jasne hovoril v prospech Atlética, ktoré malo pomerne veľký náskok. V ostatnom období ale tápa, o čom hovorí chabá bilancia 3-4-2 z ostatných deviatich kôl, zatiaľ čo skvelú fazónu nabrala Barcelona i spomínaný Real. Kto bude napokon sláviť?

Aktuálne majú všetky tri tieto veľkokluby zhodne po 30 duelov, pričom na čele tabuľky je so 67 bodmi Atlético, nasleduje 66-bodový Real a 65-bodová FC Barcelona. FC Sevilla stráca na čelo tabuľky deväť a Real Sociedad až osemnásť bodov. Aký záverečný program čaká na toto trio, pričom Atlético sa už sústredí len na La Ligu, Barcelonu čaká aj finále Copa del Rey a Real ešte bojuje v Lige Majstrov, kde má nakročené do semifinále. Jediným vzájomným zápasom bude v 35. kole duel medzi Barcelonou a Atléticom, kde sa domáci musia vyvarovať ďalšiemu zlyhaniu.

Atlético Madrid

Atlético Madrid – SD Eibar
Atlético Madrid – SD Huesca
Athletic Bilbao – Atlético Madrid
Elche CF – Atlético Madrid
FC Barcelona – Atlético Madrid
Atlético Madrid – Real Sociedad
Atlético Madrid – CA Osasuna
Real Valladolid – Atlético Madrid

Real Madrid

Getafe CF – Real Madrid
Cádiz CF – Real Madrid
Real Madrid – Real Betis
Real Madrid – CA Osasuna
Real Madrid – Sevilla FC
Granada CF – Real Madrid
Athletic Bilbao – Real Madrid
Real Madrid – Villarreal CF

FC Barcelona

FC Barcelona – Getafe CF
Villarreal CF – FC Barcelona
FC Barcelona – Granada CF
Valencia CF – FC Barcelona
FC Barcelona – Atlético Madrid
Levante UD – FC Barcelona
FC Barcelona – Celta Vigo
SD Eibar – FC Barcelona

Všetko avšak nasvedčuje minimálne tomu, že už deviatu sezónu v rade tieto tri kluby nikoho nepustia do TOP3. A len pripomíname, že na rozdiel od Francúzska tu rozhodujú v prípade rovnosti bodov vzájomné zápasy až v prípade, že by z nich mali celky rovnaké body i skóre, by bolo ďalším kritériom celkové skóre.

Zdroj: LaLiga.com | Foto: Twitter