ŠK Slovan Bratislava senzačne zdolal Paok Solún (1:0) gólom z 94. minúty stretnutia. Na štadióne panovala úžasná atmosféra a „Belasí“ pôjdu do odvety zo sľubnej pozície. Napriek všetkému musia riešiť nepríjemnosti, ktoré im spôsobili ich fanúšikovia.

Ak by sa Slovanu podarilo postúpiť do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA, v ďalšom domácom zápase by ich čakal prázdny štadión. V piatok večer o tom informovala RTVS vo svojom športovom spravodajstve.

Za všetko môže stretnutie odohrané pred mesiacom. V 2. predkole totiž bratislavský klub nastúpil proti kosovskému tímu KF Feromikeli. Vedenie síce vyzvalo svojich fanúšikov, aby sa zdržali politických prejavov, no tí to nerešpektovali.

Na tribúnach sa objavil transparent o tom, že Kosovo je svätá srbská zem a zazneli pokriky UEFA je mafia, Kosovi je Serbija. UEFA sa tak mala rozhodnúť potrestať klub za rasistické prejavy fanúšikov a okrem prázdneho štadiónu zaplatí Slovan aj pokutu vo výške 50 tisíc eur. Proti rozhodnutiu sa však môže do piatich dní odvolať.

Zdroj: RTVS, Sport.skFoto: Facebook, Twitter