Boris Valábik si síce zahral v Národnej hokejovej lige, avšak do povedomia slovenských hokejových fanúšikov sa dostal najmä po skončení profesionálnej hokejovej kariéry. Na populárneho televízneho experta však nemá práve najlepší názor Jozef Golonka, ktorý ho podrobil ostrej kritike.

Popularita bývalého obrancu sa zvýšila aj vďaka podcastu, ktorý založil spolu s Mariánom Gáboríkom. Ten sa ako relácia dostal aj na televízne obrazovky a jedným z hosťov mal byť v najbližšom období aj Jozef Golonka. Legenda slovenského hokeja však účasť odmietla a neodpustila si ani tvrdé slová na adresu Valábika. 82-ročný rodák z Bratislavy pre Sport24.pluska.sk povedal, že nevidí dôvod, aby šiel do relácie k človeku, o ktorom donedávna ani nepočul a pýta sa, čo tento hokejista dokázal, že si oňho obtiera ústa. Podľa Golonku Valábikova kritika na neho, Šuplera, Filca či Pokoviča rozkladá slovenský hokej a aj preto s ním odmieta sedieť za jedným stolom.

Hokejista s prezývkou “Žiletka” odkázal prostredníctvom portálu Sport24.pluska.sk Valábikovi, nech sa spamätá, pretože nebol ani na svete, keď on strieľal góly a rozhodoval zápasy. Golonka nezabudol pripomenúť ani fakt, že sa dostal do štyroch sieň slávy a bol dvakrát štátne vyznamenaný. Valábik by sa podľa neho nemal do hokeja miešať a svoj vzhľad by mal využiť v inej profesií.

Zdroj: Sport24.pluska.skFoto: Instagram/borisvalabik, Facebook