AFC Bournemouth má za sebou veľmi slušnú sezónu, veď postúpiť do Premier League sa nepodarí hocikomu. Úvod i záver mal klub skvelý, akurát v zime to do istej miery výsledkovo škrípalo. Teraz tomu tak môže byť hneď v úvode ročníka.

Samozrejme, rozdiel medzi League Championship a Premier League je obrovský. Avšak, práve Bournemouth má vôbec najhorší žreb. Redaktor zo známeho portálu Givemesport sa totižto trošku „pohral“ so žrebom a výsledok je nasledovný.

Ak by sme brali do úvahy ako úvod sezóny prvých päť kôl a každý tím by sme obodovali podľa umiestnenia v predošlej sezóne (Man City ako majster by dostal 20 bodov, druhý Liverpool 19 bodov …), súčet piatich úvodných súperov AFC Bournemouth je 74. Na úvod ho čakajú Aston Villa (D), Manchester City (V), Arsenal (D), Liverpool FC (V), Wolverhampton (D). A to je vskutku ťažký štart.

Pochopiteľne, každý si zmeria sily s každým, a to dvakrát, no aj tak nálada v kabíne po takomto krutom vstupe môže byť veľmi zlá a ovplyvniť celú sezónu. Okrem Bournemouthu majú najhorší úvodný žreb Crystal Palace a Southampton. Najlepší, naopak, Arsenal a v tesnom závese Manchester City.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený AFC Bournemouth (@officialafcb)

Zdroj: Givemesport | Foto: Instagram/Officialafcb