Pocta pre Ronalda Koemana, ťažké vyjadrenie pre Zinedina Zidana. Dostáva sa Real Madrid do ďalšej krízy? Španielsky denník Marca už čo to popísal po prehre v španielskom Superpohári s Bilbaom. Teraz vyprodukovala ďalšiu nie príliš príjemnú titulku.

Všetko to má na svedomí bývalý hráč Barcelony, Rivaldo. Bývalý brazílsky záložník vyslovil vskutku zaujímavú myšlienku, ktorá má logické podklady. “Vždy som hovoril, že kľúčovým faktorom pre mladých hráčov je fakt, aby na nich nebol vyvíjaný prílišný tlak. Myslím si, že Koeman to robí perfektne. Dáva ‘deťom’ priestor na ihrisku po boku Busquetsa, Messiho a Jordiho Albu. Koeman si zaslúži gratuláciu a rešpekt za toto manažovanie,” napísal majster sveta z roku 2002, ktorý sa následne vyjadril o trénerovi Realu.

“Neviem kto je za tým všetkým, ale Zinedine Zidane robí presný opak. Robí to úplne naopak, ako keď začal využívať svoje mladé talenty ako Fede Valverdeho, Rodryga alebo Viníciusa Juniora. Čítal som tento týždeň, že Vinícius čumel do mobilu, kým Zidane rozprával. Tieto veci nemôžu byť riešené tak, že necháte futbalistu na lavičke, pretože to ubližuje svojmu vlastnému tímu,” myslí si Rivaldo.

Integrácia mladých hráčov je v oboch kluboch rozdielna. Kým 17-ročná hviezda Barcelony, Pedri, je vychvaľovaná do nebies a reálne pomáha svojmu klubu, na Viníciusa ide v poslednom čase samá kritika. Lenže Brazílčan nie je jediným mladým hráčom Realu, ktorému sa momentálne veľmi nedarí. Martin Ødegaard, Federico Valverde i Éder Militão nehrávajú pravidelne a nie sú ťahúňmi svojho klubu ako spomínaný Pedri, Frenkie de Jong alebo Ansu Fati, ktorý je však v tejto sezóne zranený. Zinedine Zidane by mal možno popremýšľať nad riešením nelichotivej situácie okolo svojich kritizovaných mladých hráčov.

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter