Množstvo klubov, a to aj tých najväčších, má v súčasnosti problémy s peniazmi. Dobrým príkladom je FC Barcelona, ktorá môže byť dokonca pred bankrotom. Jej niekdajší manažér Pep Guardiola ale niečo také riešiť evidentne nemusí a po letných nákupoch plánuje v podobnom trende pokračovať aj v zime.

Začiatkom mesiaca ohlásil klub prvú zimnú posilu, táto by však mohla byť iného kalibru. Reč je o 25-ročnom Jackovi Grealishovi. Ten už od svojich šiestich rokoch vyrastal vo farbách Aston Villy, pričom s výnimkou ročného hosťovania nikdy iný dres na klubovej úrovni neobliekol. Teraz sa navyše prepracoval aj do seniorskej reprezentácie Anglicka.

Niet sa čo čudovať, veď aktuálne patrí aj do TOP zostavy Premier League. Naprieč všetkými súťažami stihol z pozície stredopoliara zaznamenať už päť gólov a šesť asistencií. A jeho cena? Podľa Transfermarkt to má byť 45 miliónov eur, no anglické médiá hovoria o tom, že Citizens sú ochotní ponúknuť za klenot Aston Villy až 70 miliónov libier, čo je v prepočte bezmála 80 miliónov eur. A to už je čiastka, pri ktorej sa vedenie celku, ktorý sa v predošlej sezóne zachraňoval na poslednú chvíľku, bude musieť poriadne zamyslieť. Že by bol práve Grealish tou správnou náhradou za Davida Silvu?

Zdroj: Sportskeeda.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter