Nórsky bombardér Erling Haaland má šancu hneď vo svojej prvej sezóne v drese Manchestru City prekonať mnohé rekordy. Napríklad už v polovici sezóny má na konte neuveriteľných 21 gólov.

Tabuľku strelcov vedie o šesť gólov pred Harrym Kaneom, tretí Ivan Toney je o ďalšie dva góly pozadu, aspoň desaťkrát sa presadili okrem nich už len Aleksandar Mitrović a Rodrigo. V posledných dvoch ligových vystúpeniach ale neskóroval, rovnako tak v ligovom pohári proti Wolves.

A ospevovaný mladík je odrazu pod paľbou kritiky. Z viacerých strán sa dokonca ozýva, že možno góly strieľa, no Citizens to oslabuje. Časť fanúšikov je presvedčená, že bolo chybou nedotiahnutie príchodu Kanea, ktorý je komplexnejším útočníkom. Ako „dôkaz“ sú uvádzané fakty, že v rovnakej fáze mal obhajca titulu pred rokom o päť bodov viac, predtým dokonca ešte viac. Zároveň klub viackrát inkasuje.

Tieto slová ale odmieta počúvať Pep Guardiola. „To, že nestrelil tentokrát gól nie je jeho chyba. Ani to, že sa mu to nepodarilo trikrát v rade. Výkony a výsledky sú na mojej zodpovednosti. Ja musím hľadať cesty a riešenia, aby sa k nemu dostávalo viac lôpt. Zmeniť sa musí celkový obraz hry,“ povedal španielsky stratég, podľa ktorého má vďaka Haalandovi, práve naopak, nové možnosti.

Školácka chyba: Skúsený Lenglet pochoval nádeje Spurs na „zázrak“! (VIDEO)

Zdroj: Sky Sports | Foto: Instagram, Twitter