kritika

Po odchode trénera Quiqého Setiéna to v Barcelone malo spočítané viacero dlhoročných opôr. Z klubu sa porúčal ostrostrelec Luis Suárez, záložník Ivan Rakitić aj Arturo Vidal. Nešlo o to, žeby hrali zle, avšak nejako nezapadali do predstáv klubu a nového trénera Koemana.

Mimochodom, taký Suárez by sa Barcelone hodil viac než dosť, ak sa pozrieme na trápenie Antoineho Griezmanna. Ale o ňom tento článok nebude. Okrem neho sa pod nevídanú paľbu kritiky dostala dlhoročná opora Blaugranas, Sergio Busquets. A veru oprávnene. 32-ročný záložník toho kazí v posledných zápasoch celkom dosť, stráca aj z rýchlosti a z dlhoročného spoľahlivého srdca zálohy sa stáva hráč zrelý na lavičku. Napriek tomu si stále drží svoje miesto v základnej zostave.

busquets

No fanúšikovia FCB by si priali, ak by to tak nebolo. Katalánsky denník El Mundo Deportivo prišiel s veľkou anketou pre svojich čitateľov a priaznivcov Barcelony práve o Busquetsovi a jeho pozícií v základe. Výsledky ukazujú, že až 86% všetkých opýtaných fanúšikov by ho to základnej zostavy vôbec nepostavilo. Okrem Munda Deportiva robil rovnakú anketu aj madridský denník Marca, v ktorom sa až 78% opýtaných vyjadrilo, že Miralem Pjanić by bol lepšou voľbou v základnej zostave ako on.

Kým Busquets odohral v Lige a Lige Majstrov všetkých 10 zápasov, 30-ročnému Bosniakovi sa ušla len 301-minútová porcia v tejto sezóne. Nuž tréner Koeman by možno aj na základe týchto ankiet a kritike Busquetsa v médiách mohol aspoň uvažovať o Pjanićovi ako o partnerovi Frenkieho de Jonga v základnej zostave. Ale samozrejme, všetko má v rukách Koeman a je to jeho práca, ktorú vykonáva len on.

Zdroj: Football-espana.net, Transfermarkt.com | Foto: Twitter