Barcelona sa už vytešovala na nový prírastok do kádra. Po tom, čo boli v klube predstavení obranca Eric García a Sergio Agüero, mal zadarmo pribudnúť do kádra aj hviezdny záložník, ktorý naposledy obliekal dres Liverpoolu. Avšak stalo sa niečo nečakané.

Barcelona mala byť nepísaným majstrom prestupov voľných hráčov, veď zadarmo už podpísala dve opory. Tou treťou mal byť Georginio Wijnaldum, ktorému skončila platnosť zmluvy v Liverpoole. Média dlho informovali o veľkom záujme Barcelony a jej trénera Ronalda Koemana o holandského záložníka. Renomovaný novinár Fabrizio Romano dokonca písal, že Wijnaldum už dal Barcelone ústny súhlas a klub naplánoval lekársku prehliadku. Teraz však nastal veľký obrat.

Do boja o služby 30-ročného záložníka sa totiž zapojil Paríž St. Germain. Ten vyrukoval s dvojnásobne väčšou platovou ponukou pre Wijnalduma ako Barcelona. Holanďanovi to stačilo a teraz je už len krok od podpisu s francúzskym vicemajstrom. Barca totiž neplánuje svoju platovú ponuku Holanďanovi navýšiť. Wijnaldum by mal s PSG podpísať kontrakt do roku 2024.

wijnaldum

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano | Foto: Twitter