Prezident SFZ Ján Kováčik potvrdil, že nový hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie bude zo zahraničia. Hovoril o dvoch adeptoch, viac však nekonkretizoval. Nového trénera predstaví najskôr hráčom, s ktorými sa po nedávnych zápasoch dôrazne porozpráva. Podľa jeho slov viacerí z nich boli po poslednom dueli hlavami na dovolenke.

Kováčik na štvrtkovom stretnutí prezradil, že nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie bude zo zahraničia. Hovoril o dvoch adeptoch, tých však nešpecifikoval. Mali byť mať za sebou dlhoročné skúsenosti.

„Máme vytipované osobnosti, ktoré by to mohli byť. V najbližších dňoch bude prebiehať komunikácia o podmienkach. Okruh je veľmi úzky, máme adepta číslo jeden a adepta číslo dva. Žiadne meno nepoviem, nebolo by to korektné. Sú to skúsení tréneri, ktorí môžu priniesť na Slovensko to, čo predchádzajúci tréneri nedokázali naplniť,“ povedal Kováčik na štvrtkovom stretnutí v Šamoríne

Hlavami boli na dovolenkách

Kováčik predstaví nového trénera najprv hráčom. V septembri, pred poslednými dvoma zápasmi Ligy národov, sa s nimi dôkladne porozpráva, keďže posledné výkony i výsledky neboli uspokojivé. „Hráči to budú počuť prví. Všetci už boli po poslednom zápase hlavami na dovolenkách, určite to bude pred najbližším septembrovým zrazom a bude to veľmi dôrazné,“ uviedol Kováčik.

Zdroj: futbalsfz.sk | Foto: Instagram/sfzofficial