Hoci na získavanie nových posíl je ešte času dosť, keďže prestupové obdobie končí tentokrát až začiatkom októbra, španielska La Liga je zatiaľ dôkazom, že koronavírus ekonomicky postihol futbal. Pozrite na to, koľko doteraz utratili jej účastníci.

Najviac minula zatiaľ FC Barcelona, a to 103 miliónov eur. Nutno však dodať, že je v tom započítaných 60 miliónov eur za Pjanića, ktorý prišiel do klubu takpovediac výmenou za Arthura. Druhé je Atético Madrid so 63 miliónmi eur, pričom až 57 miliónov z toho stál Álvaro Morata, ktorý už v predošlej sezóne v klube hosťoval. Šokom je avšak zatiaľ nulová investícia Realu Madrid. Rovnako je však do tejto chvíle na to až sedem klubov!

Doteraz sa na posily minulo v La Lige celkovo len 293,4 milióna eur, pričom prvé dva spomínané tímy z tejto sumy utratili až 57 percent. Na ďalších miestach sú v nákupoch FC Sevilla (43 mil.), Getafe (19 mil.), Villarreal (14 mil.), Granada (13,5 mil.) a ostatné tímy menej než 10 miliónov eur, čo je skutočne oproti iným rokom smiešne. O to viac, že tieto sumy sú len nákupy, nie rozdiel medzi nákupmi a predajmi.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter