Vedenie Manchestru City každoročne privádza za veľké peniaze do zostavy zvučné mená. Počas aktuálneho prestupového obdobia už Citizens získali Bernarda Silvu a Edersona, pričom rokujú aj o príchode Ousmane Dembélého či Kylea Walkera či Daniho Alvesa.

Tieto príchody si však každoročne vyžiadajú aj predaj nepotrebných hráčov. Z Manchestru City podľa aktuálnych informácií odíde aj Kelechi Iheanacho. Stále len 20-ročný supertalent nigérijského futbalu začal žiariť už v sezóne 2015/2016, keď bol strelecky produktívny aj napriek tomu, že sa v zápasoch objavoval zvyčajne len na niekoľko minút. V sezóne 2016/17 si pripísal celkovo 28 štartov, počas ktorých zaznamenal 7 presných zásahov. Celkovo však odohral menej ako 900 minút, z toho sotva polovicu v Premier League.

Pred Iheanachom dostáva stále prednosť Sergio Agüero a taktiež aj brazílsky mladík Gabriel Jesus. Vzhľadom k tomu, že Pep Guardiola má, okrem iného, k dispozícii aj krídelníkov Sterlinga so Saném, pre nigérijského futbalistu akosi nie je v zostave miesto.

Napriek očakávanému hosťovaniu má však prísť rovno k trvalému prestupu. Leicester totiž plánuje zaplatiť za jeho služby 25 miliónov libier, ktoré vraj Manchester City prijme. Jamie Vardy tak zrejme dostane do útoku nového kolegu s obrovským potenciálom.

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.